Jingle i Reklamy na żywo

25 października 2020

Funkcja Jingle i Reklamy na żywo daje możliwość wstawienia w trakcie audycji AutoDJ zdefiniowanej reklamy z wykorzystaniem płynnych przejść. Jest to funkcja szczególnie chętnie wykorzystywana przez stacje, które w Playlistach mają załadowane długie sety.

W trakcie takiego seta możliwe jest odegranie reklamy na żywo. Po skończonym odtwarzaniu Jingla/Reklamy set dalej będzie leciał.

W systemie Hosterion załadowane są dwa domyślne testowe Jingle przerywniki. Możesz wykorzystać je, aby przetestować tą funkcję. Aby jednak było możliwe włączanie na żywo reklam lub jingli konieczne jest wcześniejsze załadowanie ich do panelu.

Ładowanie reklam lub jingli jest możliwe w sekcji „Zarządzanie AutoDJ” w menu „Jingle i Reklamy„.

Po załadowaniu odpowiednich reklam pojawią się one na liście.

Po powrocie (i uprzednim załadowaniu jingle) do menu „Włącz reklamę teraz (na zywo)” będzie ona widoczna. Mozna dodać wiele reklam.

Po włączeniu odgrywania po kilkunastu sekundach słuchacz usłyszy ją na audycji.

UWAGA: Odgrywanie reklam działa tylko kiedy gra sam AutoDJ. Jeżeli jest aktywny prezenter na audycji lub stacji gra bez usługi AutoDJ, ta funkcja nie zadziała.

Efekt jest uzyskiwany po około 15 sekundach, tzn. że od momentu włączenia do płynnego przejścia i wstawienia reklamy potrzebne jest tyle czasu.