Nagrywanie audycji DJ

25 października 2020

W systemie Hosterion funkcja „Nagrywanie audycji DJ” polega na rozpoczęciu automatycznego nagrywania w systemie kiedy tylko DJ podłączy się do strumienia. Nasz system wykryje podłączenie się prezentera do strumienia po logowaniu własnym kontem (nie po logowaniu do panelu, a po podłączeniu do strumienia) i rozpocznie nagrywanie audycji.

Aby skorzystać z tej funkcji należy wejśc w sekcji „Zarządzanie kontami DJ” i menu „Nagrywaj aydycje DJ„.

System przeniesie nas na stronę konfiguracyjną systemu AutoDJ i wyświetli komunikat jak niżej.

Funkcja po aktywacji jest włączona i oczekuje na pojawienie się prezentera. Kiedy jakiś prezenter podłączy się do strumienia swoim indywidualnym kontem rozpocznie się nagrywanie.

Można zdefiniować dwie jakości nagrywania: 320 kbps oraz 128 kbps.

UWAGA: Nagrywane audycje pomniejszają dostępną na klienta przestrzeń dyskową! Jeśli nagrań będzie dużo i nie będą one pobierane na bieżąco po wyczerpaniu miejsca, nie będą nagrywane nowe audycje.

UWAGA: Audycje dostępne są do pobrania dopiero wtedy, kiedy preenter rozłączy się ze strumieniem. Podczas nagrywania audycje te są niewidoczne, przechowywane w buforze systemu. Nie ma limitu czasu jaki można nagrywać. Limitem jest jedynie limit miejsca.

Aby pobrać zachowane audycje należy wejść w sekcję „Zarządzanie kontami DJ” oraz menu „Pobieranie nagrań DJ„.

Audycje można pobrać lub usunąć. Jak wyżej wspomniano, nagrania te zużywają przydzielone miejsce na dysku, dlatego warto sukcesywanie je pobierać i usuwać, aby nie zabrakło miejsca.

PORADA: Można dokupić większą ilość miejsca jeśli chcemy przechowywać więcej plików lub audycji. Nie ma konieczności powiększania całego pakietu wraz ze slotami. Istnieje możliwość dokupienia za niższą cenę samego miejsca do konta. Technicznie możemy uruchomić przestrzeń aż do 10 TB dla klienta i przypisać tą przestrzeń do konta.