Playlista Domyślna (aktywna)

24 października 2020

Ważne jest zrozumienie czym jest Playlista Domyślna. Jest to Playlista, która jest odtwarzana zawsze wtedy kiedy nic innego się nie dzieje. To oznacza, że jeśli w danym momencie nie jest zaplanowana Playlista z harmonogramu, nie jest podłączony żaden prezenter, a AutoDJ jest włączony to właśnie Playlista oznaczona jako (Domyślna) zostanie włączona i to z tej listy będą odgrywane utwory. Podobnie jak w sytuacji gdyby cokolwiek innego wydarzyło się na koncie i na serwerze (np. błąd), Playlista domyślna zawsze zostanie odegrana w takiej sytuacji. Ma to na celu zabezpieczenie Państwa stacji przed urwaniem sygnału, ciszą lub brakiem transmisji.

Domyślnie po utworzeniu konta jest uruchomiona Playlista domyślna o nazwie „auto” z systemu.

Aby utworzyć swoją własną Playlistę domyślną należy wejść w menu po lewej stronie na Zarządzanie stacją, a następnie w zakładkę Playlisty.

Tworzymy nową Playlistę o nazwie np. Mojaplaylista, zapisujemy. Teraz musimy wejść w Playlistę, którą utworzyliśmy.

Następnie dodajemy pliki muzyczne na listę.

UWAGA: Dodanie plików muzycznych za pomocą przycisku „Wyślij pliki MP3” spowoduje dodanie plików tylko do tej jednej konkretnej Playlisty. Nie będą te pliki dostępne nigdzie indziej w systemie, tylko w tej jednej konkretnej Playliście. Jeśli chcemy dodać pliki, które mają być dostępne do wyboru także w innych Playlistach musimy skorzystać z przycisku „Biblioteka Muzyczna”.

Po dodaniu każdego pliku MP3 możemy po naciśnięciu na jego tytuł edytować ten plik, podsłuchać lub włączyć na audycję natychmiastowo. Możemy także edytować Metatagi ID3.

UWAGA: Zalecamy, aby każdy plik miał poprawnie ustawione Metatagi ID3, aby poprawnie wyświetlać ich tytuły i nazwy.

Aby oznaczyć utworzoną Playlistę jako Domyślną przechodzimy do zakładki AutoDJ, aby ustawić utworzoną Playlistę jako nową domyślną.