Tworzenie konta DJ

25 października 2020

Funkcja tworzenia konta DJ w systemie Hosterion pozwala utworzyć osobne, oddzielne konto prezentera radiowego, który będzie mógł wykorzystywać swoje własne hasło do nadawania oraz do logowania się w systemie radiowym.

Aby skorzystać z tej funkcjonalności należy wejść w sekcję „Zarządzanie kontami DJ” oraz menu „Utwórz konto DJ„.

Należy wpisać nazwę konta DJ. Hasło zostanie wygenerowane automatycznie i wstawione w formularz. Można oczywiście wpisać własne hasło. Hasło to będzie służyć prezenterowi do logowania (jeśli konto ma uprawnienia do logowania) i nadawania audycji.

UWAGA: Ponizej zostanie pokazany przydzielony serwer radiowy i port oraz link do logowania dla prezenterów. Każdy klient posiada swój własny link, nie sugerujmy się tym ze screena bo w przypadku innego klienta może być to inny link do logowania.

Port dla DJ jest zawsze unikalny dla każdego klienta!

Na smym dole znajduje się sekcja uprawnień jakie możemy nadać poszczególnym prezenterom.

Omówienie uprawnień:

  • DJ może odgrywać muzykę – strumieniować – to uprawnienie pozwala prezenterowi na łączenie się z podanym adresem IP/hostem oraz portem i prowadzenie audycji live;
  • DJ może zmienić swoje hasło – uprawnia prezentera do zmiany wygenerowanego przez administratora konta hasła;
  • DJ może załadować swoje zdjęcie – uprawnia prezentera do załadowania swojej miniaturki, która będzie pokazywana podczas audycji na żywo w Playerach na stronie i kodach;
  • DJ może zalogować się do panelu – uprawnia prezentera do logowania się do swojego konta w panelu i dostęp do niektórych określonych uprawnieniami funkcji systemu;
  • DJ może uruchamiać i zatrzymywać serwer – uprawnia prezentera do wyłączenia całkowicie serwera ub restartowania go lub też włączania jeśli jest wyłączony;
  • DJ może uruchamiać i zatrzymywać AutoDJ – uprawnia prezentera do kopania AutoDJ z poziomu panelu (nie z poziomu serwera lub linka do zarządzania serwerem – dj nie ma hasła do użytkownika „admin” na serwerze). Prezenter mający to uprawnienie może w swoim panelu DJ’a wyłączyć lub włączyć albo zrestartować AutoDJ.
  • DJ może uruchamiać Jingle/Reklamy na żywo – uprawnia prezentera do włączania w trakcie grania AutoDJ’a reklam i jingli na żywo – tzn. do przerywania aktualnie odgrywanego utworu i włączania reklamy wykorzytując płynne przejścia.
  • DJ może używać funkcji Lektor na żywo – uprawnia prezentera po zalogowaniu się do korzystania z lektora tzn., że po wpisaniu tekstu ludzki głos odczyta wprowadzony tekst bezpośrednio na antenę.
  • DJ może pomijać utwory w AutoDJ – pozwala prezenterowi na pomijanie aktualnie odgrywanych utworów. Po kliknieciu w tą funkcję prezenter może przeskoczyć z aktualnie odgrywanego utworu do następnego.