Uniwersalny link do odsłuchu w domenie

24 października 2020

Uniwersalny link do odsłuchu jest bardzo ważną kwestią. Dla słuchacza odsłuch w bardzo łatwy sposób za pomocą linku uniwersalnego jest bardzo wygodny, dlatego uruchomiliśmy możliwość korzystania z własnego prostego linku do odsłuchu np. https lub http stream.hosterion.pl (dostępne są obie wersje automatycznie).

Dzięki temu słuchacze dostają jeden prosty link w domenie Państwa stacji radiowej np. http(s)://stream.hosterion.pl.

Aby uruchomić taki uniwersalny link prosimy o kontakt z nami poprzez pomoc techniczną, przygotujemy dla Państwa rekordy i wpisy do DNS. Konieczne będzie skierowanie rekordu A w Państwa serwerze DNS (tj. tam gdzie macie Państwo domenę) na nasz adres IP uniwersalny do odsłuchu (inny niż adres na który nadajecie Państwo sygnał/strumień).

Dzięki uniwersalnemu linkowi możliwe jest podłączenie wielu różnych serwerów. Z racji tego, że nie zaleca się uruchamiania więcej niż 1000 slotów na jeden serwer, w przypadku dużej stacji, która ma powyżej 1000 slotów nie ma konieczności udostępniania na stronie kilku skomplikowanych linków, jest dostępny jeden – uniwersalny, który pod spodem balansuje i rozkłada ruch na wszystkie serwery stacji, w zależności od życzenia, równomiernie lub zawsze ten sam słuchacz na ten sam serwer.

Usługa jest bezpłatna dla każdego klienta.