loading
seozie-img
Bezpieczeństwo danych na hostingu

Bezpieczeństwo danych utrzymywanych na serwerach hostingowych zależy od wielu czynników. Przede wszystkim bezpieczeństwo danych powinno być jednym z kluczowych elementów determinujących wybór firmy hostingowej, której powierzymy nasze dane i często także dane naszych klientów.

Wiele firm hostingowych reklamuje się jako te spełniające najwyższe i wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Jak jest naprawdę? Różnie. Bardzo często nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością, a klient dowiaduje się o kiepskich zabezpieczeniach dopiero w momencie, kiedy jego dane wyciekną, albo zostaną użyte w niezamierzonym przez właściciela celu.

Jak to robimy w Hosterion?

W Hosterion jednym z największych priorytetów obok ciągłościa działania, stabilności jest właśnie bezpieczeństwo. Wykorzystujemy wyłącznie komercyjne rozwiązania, sprawdzone przez lata w boju i wciąż rozwijane narzędzia do ochrony Państwa danych i danych Państwa klientów. Posiadamy także autorskie narzędzia monitorujące to co dzieje się na poszczególnych serwerach.

Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa na serwerach w Hosterion:

1. CloudLinux

Jest to ultrabezpieczny i zaawansowany technologicznie system operacyjny bazujący na RedHat. Nie jest to darmowy system. Za systemem tym stoją doświadczeni ludzie związani z bezpieczeństwem. System jest zorientowany na firmy hostingowe oferując o wiele większy poziom bezpieczeństwa. Najlepsze firmy hostingowe (a jest ich niewiele) wykorzystują CloudLinux jako bazowe rozwiązanie pozwalające na ochronę i stabilne działania systemów odpowiedzialnych za hosting klientów. System ten cechuje także brak konieczności restartów po aktualizacji jądra systemu dzięki czemu dostępność hostingu opartego o CloudLinux jest niemal 100-procentowa.

2. CageFS

Jest to rozwiązanie dostępne wyłącznie w systemie CloudLinux i całkowicie autorskie. Pozwala zamknąć niemal w fizycznym kontenerze każdego klienta i/lub podklienta oddzielając i skutecznie separując od siebie każdego użytkownika danego serwerach, panelu. Jest to tak naprawdę jedyne rozwiązanie na rynku na świecie gwarantujące niemal 100% ochronę przed szkodliwym działaniem na sąsiednim koncie. Po kilku autorskich modyfikacjach i wprowadzonych ograniczeniach w Hosterion dajemy Państwu 100% gwarancję, że inny użytkownik na tym samym node nie będzie w stanie podejrzeć ani uzyskać dostępu do Państwa danych. Dzięki CageFS jako jedna z niewielu firm na rynku możemy zaoferować pełnoprawne konta SSH każdemu klientowi. Nie istnieje bowiem żadne ryzyko uzyskania dostępu przy takim odseparowaniu do danych innego klienta.

3. AntiMalware, AntiRootkit, AntiVirus

Są to rozwiązania stosowane w celu ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem i działaniem osób trzecich. Dzięki naszym autorskim rozwiązaniom wykorzystującym doskonale znane narzędzia takie jak Clamav, Amavis, Imunify360 itd możemy zagwarantować, że Państwa dane pozostaną wolne od tego typu problemów i zagrożeń. Stale monitorujemy pliki przechowywane na naszych zasobach serwerowych dzięki czemu możemy szybko zneutralizować zagrożenia. Skanujemy także pocztę przychodzącą i wychodzącą pod kątem wirusów.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.